BAŞKANIN MESAJI ;

 

Kıymetli hemşehrilerim,

 

31 Mart 2019 tarihinde sizlerin iradesi, teveccühü ve desteği neticesinde geldiğimiz Kumru Belediye Başkanlığı görevimizle birlikte güzel ilçemiz Kumru’da hem hizmet, hem de yeni nesil belediyecilik hareketi başlatmış bulunmaktayız. Belediyecilikte yeni ve farklı bir yönetim anlayışını benimseyerek Belediye Başkanlığımızın, makam odasının ve birim müdürlüklerinin kapılarını tümüyle açık hale getirdik. Kapalı kapılar ardında değil, herkese açık, şeffaf ve katılımcı yerel yönetim anlayışını benimsedik.

 

Hamdolsun ilk günden itibaren alnımızın akıyla; kibirden, israftan, riyadan uzak bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Göreve gelir gelmez aldığımız karar, tasarruf tedbirleri oldu. Uyguladığımız tasarruf tedbirleri neticesinde oldukça olumlu sonuçlar aldık. Bunun yanı sıra insan kaynağını daha etkin, mevcut ekipmanları daha verimli kullanma konusunda çok önemli adımlar attık. Birinci sırada yer alan ulaşım problemlerinin çözümü noktasında çalışmalarımızı en üst seviyelere çıkardık. Ulaşım problemlerini daha hızlı bir şekilde çözebilmek için 6 aylık kısa hizmet dönemimizde ilçemize bir adet beton mikseri aracı, bir adet ise çimento depolama silosu kazandırdık. Şunu net bir şekilde ifade edebilirim, daha ulaşılabilir bir kent olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

 

Gerek yol betonlama, gerekse stabilize yol çakıllama ve yeni yol açma çalışmalarımız tüm Mahallelerimizde daha da ivme kazanarak devam edecek. Diğer önemli sorunlarımızdan su ve altyapı sorunlarının çözülmesi için OSKİ ile önemli adımlar attık. İnşallah en kısa zamanda olumlu sonuçlar alacağız. Engelsiz Kent vizyonumuzla, ıslah ve düzenleme çalışmalarını DSİ işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Elekçi Irmağımızın yürüyüş yolu köprü bağlantı yollarını engelli rampaları ile donatarak sizlerin hizmetine sunduk. Seçim kampanya döneminde sözünü verdiğimiz; istihdam, kalkınma ve ilçemizin aktivitesi, ekonomik katma değeri için oldukça önemli olan yeni Kumru sanayi sitesi için jeolojik zemin etüt sondaj çalışmalarını gerçekleştirerek çalışmalara başladık. Şehrimizin dört bir yanında bakım, onarım, yenileme, düzenleme ve temizlik çalışmalarımız aksamadan devam ediyor. Kumru'muza en iyi yatırımları sunabilmek adına gerek Ordu Büyükşehir Belediyesi, gerekse çeşitli kamu kurumları ile sürekli temas halindeyiz.

 

Biliyorum daha giderilecek çok eksik, yapılacak çok iş var ama bunun beraberinde heyecanımız, azmimiz, aşkımız var! Bu heyecan, bu azim, bu aşk ile icraat dönemimiz içerisinde sizlerden aldığımız güç ile çok güzel işlere imza atacağımız ve kentimizi 2023'e en iyi şekilde taşıyacağımız inancındayım.

 

Sevgilerimle...

 

Yusuf YALÇUVA

Kumru Belediye Başkanı